Александр
Садовский

Від натури — до абстракції

У Сумському художньому музеї вперше експонується персональне виставка Олександра Садовського, талановитого митця. Слід зазначити, що художник пройшов академічну школу в Одеському художньому училищі, потім з успіхом закінчив Харківський художньо-промисловий інститут, факультет монументально-декоративного мистецтва.

Олександр тонко відчуває фальш, радіє успіхам своїх колег, одним словом, знає і цінує справжнє. Він писав фрески, робив мозаїчні панно, його твори сумлінні, добре передають задану тематику. До речі, в Сумах Садовський оформив лікарні, школи, вищі учбові заклади.

Та з роками художник, як, напевне, кожен справжній митець, переосмислює свою творчість. Поступово він відходить від суто натурних речей, свій образотворчий світ бачить більш глибинно, не як просто переказ дійсності. Складність його мистецтва в роботах останніх років полягає в метафорично-трагічній концепції, яку художник сприймає через свою свідомість. Час то в творах Садовського присутні примарні чудовиська, інколи — космічні явища, а також абстрактні форми, в яких колір відіграє важливу роль.

Завітайте в музей, де вас чекають високопрофесійні твори абстрактного мистецтва, адже Садовський — один з кращих художників України.

Н. Юрченко, мистецтвознавець,
газета «Добрий день» № 12, 19 березня 1993 р.